Piala Dunia 2018: Jadual Perlawanan peringkat kumpulan

Piala Dunia 2018: Jadual Perlawanan peringkat kumpulan

May 23, 2018 0 By admin

PIALA Dunia 2018 di Russia menjanjikan satu kejohanan terindah merentasi sebuah negara yang besar dan berbilang budaya.

Berikut dipaparkan jadual perlawanan peringkat kumpulan (masa mengikut bandaraya tuan rumah).

Contoh: Jika di Malaysia jam 8:00 pagi maka waktu di Moscow adalah 3:00 pagi. (tambah 5 jam)

14 Jun
Russia lwn Arab Saudi (Stadium Luzhniki, Moscow – 1800)

15 Jun
Mesir lwn Uruguay (Ekaterinburg – 1700)
Maghribi lwn Iran (St Petersburg – 1800)
Portugal lwn Sepanyol (Sochi – 2100)

16 Jun
Perancis lwn Australia (Kazan – 1300)
Argentina lwn Iceland (Stadium Spartak, Moscow – 1600)
Peru lwn Denmark (Saransk – 1900)
Croatia lwn Nigeria (Kaliningrad – 2100)

17 Jun
Costa Rica lwn Serbia (Samara – 1600)
Jerman lwn Mexico (Stadium Luzhniki, Moscow – 1800)
Brazil lwn Switzerland (Rostov – 2100)

18 Jun
Sweden lwn Korea Selatan (Novgorod -1500)
Belgium lwn Panama (Sochi – 1800)
Tunisia lwn England (Volgograd – 2100)

19 Jun
Poland lwn Senegal (Stadium Spartak, Moscow – 1500)
Colombia lwn Jepun (Saransk – 1800)
Russia lwn Mesir (St Petersburg – 2100)

20 Jun
Portugal lwn Maghribi (Stadium Luzhniki, Moscow – 1500)
Uruguay lwn Arab Saudi (Rostov – 1800)
Iran lwn Sepanyol (Kazan – 2100)

21 Jun
Perancis lwn Peru (Ekaterinburg – 1700)
Denmark lwn Australia (Samara – 1900)
Argentina lwn Croatia (Novgorod – 2100)

Info lanjut tentang simpanan emas serendah RM100, layari www.hafizulhakim.com

22 Jun
Brazil lwn Costa Rica (St Petersburg – 1500)
Nigeria lwn Iceland (Volgograd – 1800)
Serbia lwn Switzerland (Kaliningrad – 2000)

23 Jun
Belgium lwn Tunisia (Stadium Spartak, Moscow – 1500)
Jerman lwn Sweden (Sochi – 1800)
Korea Selatan lwn Mexico (Rostov – 2100)

24 Jun
England lwn Panama (Novgorod – 1500)
Jepun lwn Senegal (Ekaterinburg – 2000)
Poland lwn Colombia (Kazan – 2100)

25 Jun
Arab Saudi lwn Mesir (Volgograd – 1700)
Uruguay lwn Russia (Samara – 1800)
Sepanyol lwn Maghribi (Kaliningrad – 2000)
Iran lwn Portugal (Saransk – 2100)

26 Jun
Australia lwn Peru (Sochi – 1700)
Denmark lwn Perancis (Stadium Luzhniki, Moscow – 1700)
Iceland lwn Croatia (Rostov – 2100)
Nigeria lwn Argentina (St Petersburg – 2100)

27 Jun
Korea Selatan lwn Jerman (Kazan – 1700)
Mexico lwn Sweden (Ekaterinburg – 1900)
Serbia lwn Brazil (Stadium Spartak, Moscow – 2100)
Switzerland lwn Costa Rica (Novgorod – 2100)

28 Jun
Jepun lwn Poland (Volgograd – 1700)
Senegal lwn Colombia (Samara – 1800)
England lwn Belgium (Kaliningrad – 2000)
Panama lwn Tunisia (Saransk – 2100)